Knauf FE 50 LARGO

Isenivelleeruv pumbatav kips-põrandavalusegu

Knauf FE 50 Largo

Kasutusala

Eramute, ridaelamute, kortermajade ja büroohoonete põrandate valamiseks

Veega segamisvalmis kuivsegu, mis koosneb anhüdriitkipsist, erikipsidest, töötlust parandavatest lisanditest ning täiteainest kvartsliiv. Elamute ja elukondliku kasutusega hoonete (nt hotellide ja büroohoonete) põrandate valamiseks sisetingimustes. Võib valada aluspõrandale täiendava kihina või eraldi kihina eralduskihil või ujuvpõrandana. Minimaalne paksus tasanduskihina: ≥ 25 mm, tasanduskihina eralduskihil: ≥ 30 mm, ujuvpõrandana: ≥ 35 mm, kuid põrandakütte korral küttetorude peal: ≥ 35 mm. Tänu heale soojusjuhtivusele parim põrandasegu liik põrandaküttega põrandate jaoks.

Materjal

Põrandasegu FE50 Largo on põrandatele mõeldud isetasanduv kaltsiumsulfaatsegu (anhüdriitsegu), millele on lisatud plastifikaatorit ja lisandeid. Standardi EVS-EN 13813 järgi põrandasegu tüüp CA-C25-F5.

Kvaliteedigarantii

Vastavalt standardi EVS-EN 13813 nõuetele on toode läbinud tüübikatse ning toimub tootmisprotsessi pidev kontrollimine. Tootel on CE- märgistus.

Säilitamine

Kuivas ruumis puitalustel 6 kuud.

Paigalda täiendava kihina

Kipsi võib valada aluspõrandale täiendava kihina.

Paigalda põrandale eraldi kihina

Kipsivalu toimib ka eraldi kihina eralduskihil.

Paigalda ujuvpõrandana

Kipsivalu saab kasutada ka paigaldades põrandale "ujuvana".

Aluspind ja kuivamine

Aluspõranda peale tasandusvalu

Aluspõrand peab olema tugev, pragudeta, stabiilne, puhas, kuiv, tasane, ilma raketiseõli jääkide ja väljaimbunud aineteta. Pidada kinni aluspõrandale kehtestatud niiskusenõudest (≤ 2,5%). Imavad pinnad tuleb katta sobiva krundiga (näiteks Knauf Haftemulsion).

Eralduskihil põrand

Ettevalmistatud aluspõrandale paigaldatakse vähemalt 8 cm ülekattega spetsiaalne PVC- kattega paber või aurutõkkekile ja sobiv servaeraldusriba. Niiske aluspõranda puhul tuleb kasutada sobivat hüdroisolatsiooni kipsivalu peal.

Ujuvpõrand

Aluspinnal oleva isolatsioonimaterjali mördi eest kaitsmiseks kasutada vähemalt 8 cm ülekattega paigaldatud eralduspaberit või ehituskilet ja servaeraldusribasid ≥ 8 mm. Keldrita hoonete aluspõrandate puhul tuleb paigaldada hüdroisolatsioon.

Köetav põrand

Põrandakütte puhul tuleb jälgida, et torud oleksid kinnitatud 40-50cm sammuga. Küttetorud on soovitatav enne survestada. Valamise ajal ei tohi küte olla sisse lülitatud. Kütmist võib alustada peale valu viiendal päeval. Alguses kütta madala temperatuuriga ja seda siis üle päeva paari kraadi võrra tõsta.

Põranda kuivamine

Esimesel päeval peale valu tuleb hoida ruumi aknad ja uksed kinni. Järgmisel päeval peab hakkama ruumi tuulutama. Ruumi temperatuur ei tohi langeda alla 5c. Kuivamisele aitab kaasa ka niiskusimurite kasutamine ja temperatuuri tõstmine. Lõpliku kuivamise aeg sõltub paljudest teguritest aga keskmiselt on see 1cm nädalas. Kipsivalu on valmis põrandakattega katmiseks, kui selle niiskusesisaldus on auru läbilaskva materjaliga või plaatidega katmiseks 1,0% või parketi või auru mitteläbilaskva mater- jaliga katmiseks 0,5%.

Kas vajad ligikaudset maksumust?

Saada meile oma soov ja me võtame sinuga ühendust